Potřebujete opravit okna nebo dveře? Pak vám pomůže šikovný a profesionální instalatér. Skutečně. Instalatéři si poradí i s montováním oken. A pokud rovnou potřebujete vybrat nová okna, pak jistě oceníte přehled všech výhod, která nabízejí hliníková okna.

 

Jaké služby vám instalatér poskytne?

Instalatérské služby nezahrnují jen opravu ucpané toalety, mechanické čištění odpadu, čištění kanalizace nebo instalaci podlahového topení či sprchového koutu, ale také opravu oken a dveří. Stačí si jen najít vhodnou renomovanou firmu, která vám přijde opravu oken a dveří provést.

CRP service

Někdy je výměna nutností

Čas od času se ale stane, že už okna zkrátka potřebují vyměnit. Svěřte se do rukou profesionální instalatéra a nechte si od něj poradit. Dokáže vám nainstalovat okna plastová, dřevěná i hliníková. Ovšem právě hliníková okna jsou mezi všemi typy oken naprostou špičkou. Mají bezpočet výhod, které dozajista oceníte. Přestože jsou o něco dražší než již zmíněná okna dřevěná nebo plastová, investice se vám mnohonásobně vrátí. Často se také o hliníkových oknech říká, že mají nižší tepelnou izolaci než dřevěná nebo plastová okna, ale rozhodně to není pravidlem. Důležité je, aby byly hliníkové profily kvalitní.

 

Hliníková okna mají mnoho výhod

Hliník je materiál neskutečně odolný, vydrží všechny klimatické podmínky. Odolá větru, dešti, zimě i vysokým teplotám. Navíc si zachovává svůj vzhled. Kromě toho jsou hliníková okna také elegantní a hodí se do moderních interiérů. Oceníte je i v interiérech, do kterých se nehodí robustní plastové nebo dřevěné rámy. A rovněž vám hliníková okna prosvětlí interiér, neboť mají větší propustnost světla.

 

Hliníková konstrukce taktéž umožňuje realizovat okna ve větších rozměrech, dokonce v takových, které plastová nebo dřevěná okna nedovolují. V neposlední řadě jsou hliníkové rámy lehké, a tak nezatěžují stavební konstrukci. Jsou i bezpečnější než jiná okna, protože nedochází k jejich deformaci a tak se téměř nedají vypáčit.

 

Oceníte i fakt, že mají velmi dlouhou životnost a jsou ekologicky nenáročná. Hliník se totiž snadno recykluje.

 

Design, jaký si jen přejete

Nehodí se vám stříbrný vzhled hliníku do interiéru? To vůbec nevadí, protože se dá hliník ošetřit nejrůznějšími povrchovými úpravami, například lakováním, laminováním fóliemi nebo barevným tónováním. Tak lze docílit různých barevných odstínů.

 

Péče o hliníková okna

Dřevěná okna je nutné pravidelně rekonstruovat, aby vám vydržela dlouhé desítky let. A plastová okna mohou časem popraskat a zdeformují se. U hliníku ale nic takového nehrozí, a navíc nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Stačí z nich pravidelně stírat prach mýdlovou vodou nebo neagresivním saponátem zředěným s vodou. Za žádných okolností ovšem nepoužívejte:

  • drátěnky, špachtle ani škrabky
  • organická rozpouštědla, ředidla, kyseliny nebo louhy
  • čisticí prostředky, které obsahují abrazivní částice

 

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu

Jednou za čas, nejlépe jednou za rok, by také hliníková okna měla projít pravidelnou údržbou. Ta spočívá zejména v tom, že zkontrolujete funkčnost kování, a pokud nefunguje správně, je dobré si přizvat odborníka na jeho opravu. Také zkontrolujte šrouby a vruty, které je někdy nutné dotáhnout anebo vyměnit. Nezapomínejte ani na kontrolu rámů, křídel a zasklení.

 

Do oprav hliníkových oken se nikdy nepouštějte sami, raději si pozvěte domů zkušeného instalatéra, díky kterému vám okna vydrží o spoustu let déle.