Zařizovací předměty v domácnosti jsou předměty, u nichž je nutno zajistit bezchybný odtok odpadní vody z nich. Tato zařízení potřebují pro své fungování přívod užitkové vody, zatímco z nich odchází voda odpadní. Jde například o vanu, dřez, umyvadlo, pračku, myčku, toaletu. Tato zařízení je třeba pravidelně a vhodně čistit, pokud chcete předejít problémům s ucpanými odpady.

V případě, že máte potíže s ucpanými odpady a chcete je čistit chemickou cestou, volte přípravky na bázi hydroxidu sodného. Jde o součást oblíbeného „krtka“. My však pracujeme s mechanickou formou čištění – tedy se zručností a potřebnými nástroji. Někdy může pomoci roztok vody s velkým množstvím soli.

Pokud se z vašeho umyvadla nebo dřezu line nepříjemný zápach, dost možná je na vině zápachová uzávěrka. Jde o zařízení, které brání vniknutí vniku páchnoucího odéru z odpadů do místnosti přes zařizovací předmět (umyvadlo, dřez). Funguje na principu sloupce stojící vody.

V případě, že vás trápí problémy s ucpanými odpady a sami si netroufáte na jejich řešení. Dále také v případě, kdy vaše pokusy o čištění nemají dlouhodobý efekt, případně ve chvíli, kdy máte problémy s ucpanými odpady opakovaně. Myslete však na to, že není třeba jen řešit následky, ale také najít vhodnou prevenci těchto problémů.

Jednoduše – odpady je třeba pravidelně čistit (použít na to můžete k tomu určené přípravky), ale také do nich nesmíte vhazovat nic, co do nich nepatří. Do toalety nevyhazujte zbytky potravin, ani olej po smažení. Do vany, sprchy a dřezu umístěte sítko, přes které se do odpadu nedostane tolik vlasů jako bez nich. Jde o malé kroky, které však mají velký efekt. Ačkoliv nejsou chemické přípravky všemocné (a proto volíme mechanický způsob čištění), musíme uznat, že se zbytky jídel, ale částečně i tukem, si poradit umějí.

První pomocí v případě ucpaných odpadů je použití gumového zvonu, který má doma každý. Zvon stačí použít tak, abyste vytvořili podtlak. Například u toalety zvon vytvoří podtlak, který zatlačí vodu s větším množstvím spláchnutého papíru nahoru do sifonu. Pokud do toalety spadlo něco většího – vůně zavěšená na okraji mísy, případně dětská hračka, je třeba mísu odmontovat. Tyto předměty se často zachycují v zadní části odpadního traktu.

Kromě čištění odpadů vám můžeme nabídnout také různé další služby:

  • Čištění ucpaného záchodu
  • Čištění ucpaného odpadu v koupelně
  • Čištění ucpané vany
  • Čištění ucpaného sprchového koutu
  • Čištění ucpané kanalizace
  • Výměna radiátorů
  • Pokládka podlahového topení
  • Montáž sprchového koutu
  • Výměna dřezového sifonu
  • Montáž sprchové, dřezové a umyvadlové baterie

Použití gumového zvonu

Mnohdy stačí k uvolnění ucpaných odpadů použít gumový zvon. Otvor v ucpané vaně, dřezu či jinde ucpěte špuntem, poté napusťte vodou. Následně odšpuntujte a na odtok přiložte rychle zvon tak, aby vznikl podtlak. Zapumpujte a vyčkejte, zda začne voda odtékat.

Kontrola sifonu

Sifon (koleno, v němž se drží hladina vody) je místem, kde dochází k častému usazování nečistot. I proto jej nezapomínejte občas vyčistit. Odšroubujte jeho kryt, vodu vypusťte do připraveného kbelíku a vytáhněte případné nečistoty. Hůře dostupná místa lze vyčistit pružinou. Pokud máte strach z poškození sifonu, zavolejte nám a my přijedeme.

Chemické čištění

K vyčištění ucpaného odpadu vám může pomoci také hydroxid sodný. Ten se nasype do odpadu a zalije horkou vodou. Podrobnější návod i s varováním najdete přímo na obalech produktů.

Ekologické čištění

Ekologické čištění funguje podobně jako to chemické, jen je zde chemie vyměněna za biologické enzymatické čističe, případně aktivátory septiků. Občas vám pomůže i jedlá soda, kterou má většina z vás v kuchyni.

Pracujeme zejména pro zákazníky z Prahy, přijet však můžeme také do okolí. Naše výjezdní místa jsou: v Dejvicích, na Andělu, na Pankráci, na Hájích a v Holešovicích. Dále ve Slaném, Brandýse, Rudné, Černošicích, Berouně, Kladně, Mělníku či Kutné hoře.

Ano, máme 12letou praxi, během které jsme se setkali s nejrůznějšími problémy týkajícími se čištění odpadů. Ať už se jedná o odpady v domácnosti, firmě či kanceláři, stejně jako u kanalizace; rádi vám pomůžeme.

Spád potrubí pro splaškové odpadní vody by měl činit alespoň 2 procenta. V případě dešťové kanalizace je to alespoň 1 procento. V případě, že bude spár menší, bude hrozit špatné odtékání vody. Částečným řešením může být instalace čerpadla – čerpací jímky. Ideální je, když splašková voda odtéká samospádem. Tam, kde to nejde, je třeba použít čerpadlo.