Umyvadlo je naprosto základní prvek každé koupelny. Pokud vám nestačí, aby bylo pouze funkční, pojďte se zaměřit i na jeho estetiku. Připravili jsme pro vás společně s Biano.cz výběr umyvadel, která jsou v současnosti nejvíce trendy.

V nabídce výrobců najdete několik typů umyvadel. Naprostou klasikou jsou závěsná, která mají sifon schovaný za sloupem. Jejich popularita ale výrazně klesá a nahradila je umyvadla, která jsou součástí umyvadlových skříněk, zápustná umyvadla pod desku nebo umyvadlové mísy, které se dávají na desku. Všechny navíc pořídíte v řadě materiálů, barev i neokoukaných designů. Pojďte se inspirovat.

1.      Umyvadlo na desce

Mezi nejoblíbenější umyvadla posledních jsou let jsou umyvadla na desce. Ty pořídíte jak v bílé klasice, tak i v řadě dalších atraktivních barev od dekadentní černé až po romantické pastelové tóny. Na výběr máte také z řady materiálů, jako je keramika, kámen i dřevo.

Instalatérství Musil

2.      Elegantní černá

Černé umyvadlo v matu i lesku dodá koupelně nádech elegance a dramatičnosti. Můžete volit jak volně stojící umyvadlovou mísu na desce, tak i zapuštěné umyvadlo. Pokud máte ale příliš tvrdou vodu, zvažte jeho pořízení z důvodu viditelnějšího usazování vodního kamene.

 

3.      Dvojité umyvadlo do větší koupelny

Ve velkých koupelnách si můžete dopřát luxus v podobě dvojitého umyvadla, díky kterému bude ranní tlačenice v koupelně minulostí. Naprosto neodolatelně pak vypadají dvě samostatná umyvadla umístěná volně na desce.

4.      Nadčasová keramika

Nejste na experimenty? Vsaďte na nestárnoucí keramická umyvadla. Dobře vypadají volně stojící na desce i zapuštěné do ní. V malých koupelnách pak oceníte keramická umyvadla se skříňkou, díky které vznikne v koupelně spousta úložného prostoru.

 

5.      Přírodní dotek dřeva

Umyvadla máme spojená s chladnými materiály jako je keramika, kámen nebo sklo. Pro všechny milovníky přírodních teplých materiálů máme dobrou zprávu. Dřevěná umyvadla a umyvadla v dekoru dřeva se hlásí o slovo. A nevypadá to, že by se ho ještě pár let chtěly vzdát.

6.      Kámen a jeho imitace

U přírodních materiálů máte tu jistotu, že z módy nevyjdou nikdy. Nebo se vám snad už někdy omrzel pohled do přírody? Naprostou sázkou na jistotu jsou tak umyvadla z kamene a jeho imitace. A to jak ve formě zapuštěných, tak i volně stojících umyvadel.

7.      Skleněná umyvadla

Sklo patří mezi další nadčasové materiály, které ale v koupelně potkáte spíše na zástěnách než na umyvadlech. Momentálně se dostávají do popředí skleněná umyvadla, která mohou být naprosto minimalistická v případě, že zvolíte čirou variantu. Když naopak zvolíte zdobnější kousek, snadno z něj uděláte dominantu celé koupelny.

8.      Jednoduchá geometrie

Minimalismus, který jde s geometrií ruku v ruce, je trend, který neomrzí. Ať už zvolíte naprosto jednoduchá kulatá a oválná umyvadla, nebo dáte přednost hranatým tvarům, je to sázka na jistotu. Jen myslete na to, že čím více záhybů, tím složitější údržba.

9.      Pastelové i syté barvy

Černobílá klasika vás neláká? Pak by se vám mohla líbit umyvadla v celé řadě moderních odstínů. Dramatičnosti dodáte sytými tóny, naopak pastelové tóny se postarají o zjemnění koupelny. Doporučujeme vybranou barvu opakovat i na dalších doplňcích, abyste docílili konzistentního vzhledu.

10. Efektní terazzo

Efektní mozaika z mramorových zbytků, cementu a barviv pochází z dílny benátských řemeslníků z doby před více než tisíci lety. První návrat zaznamenala v 70. letech minulého století, další comeback probíhá právě teď. Ideální způsob, jak dodat koupelně prvky hravosti.