Ucpaný záchod je nepříjemný, avšak nikterak výjimečný problém. Mnoho domácností ho již řešilo a zatímco někdy si poradíte sami, jindy je potřeba oslovit odborníky. Co pomůže, když se ucpe toaleta?

Jak předejít přetečení?

Hrozí, že ucpaný záchod začne přetékat? Pak musíte jednat co nejrychleji. Nabízí se dvě možnosti: buď můžete zavřít vodu přímo za toaletou, nebo zabránit vniknutí vody z nádrže do mísy. Pro zastavení vody v nádrži sundejte víko, poté zavřete otevřenou klapku.

Instalatérství Musil

Co potřebujete?

Pokud se rozhodnete porazit ucpaný záchod sami, budete k tomu potřebovat horkou vodu, mýdlo a nějakou šikovnou nádobu, díky které zajistíte transport vody. Tekuté mýdlo nebo prostředek na nádobí nalijte přímo do mísy a poté přidávejte teplou vodu tak, aby vám nepřetekla. Množství saponátu přizpůsobte vaší situaci – pokud je v míse dostatek prostoru, nemusíte šetřit.

Ve většině případů není toaleta úplně ucpaná, proto je velká šance, že voda pomalu, ale jistě začne odtékat. Jakmile si všimnete poklesu vody, opatrně přidávejte další vodu, aby byla mísa plná. Není-li toaleta úplně ucpaná, tlak vody v plné míse by měl velmi rychle převést ucpání přes odtok.

Co když to nepomůže?

Ačkoli je velká šance, že výše zmíněný postup pomůže, je zde riziko, že ne. V takovém případě je na místě zavolat instalatéra. Ten si jistě bude vědět s ucpaným záchodem rady, navíc disponuje veškerým potřebným mechanickým vybavením, díky kterému problém odstraní.

Není žádná ostuda povolat profesionála, vždyť od toho tu jsou. Pokud nepomůže postup zahrnující teplou vodu a mýdlo, voda nezačne odtékat ani hodinu poté, co tento postup vyzkoušíte, pak zvedněte telefon a domluvte si schůzku odborníka, pro kterého bude ucpaná toaleta úkolem na mnohem kratší chvíli, nežli jakou byste se s neodtékajícím záchodem prali vy.