Instalatérem je stavební pracovník, který provádí instalace rozvodů vody a energii v našich domácnostech. Většinou se označuje jako vodoinstalatér, který se stará o údržbu trubkových rozvodů studené a teplé užitkové vody, odvodů odpadních vod ale také údržbu zařízení záchodu anebo koupelny.

Práce instalatéra bude vždy potřebnou službou. Instalatérské služby nabízejí různorodé činnosti od jednodušších úkolů až po ty náročnější opravy a úkony. Instalatér vám také v častých případech může pomoci se spotřebiči, ať už spotřebiče spojené s vodou nebo s topením.

Při nepříjemných problémech jako je ucpaný záchod nebo pisoár, dřez nebo umyvadlo, odpad ve vaně či jiné potřebné servisní potřeby nám instalatér vždy pomůže. Nabízí nejen servisní služby, ale i havarijní, které jsou ve většině případech. Jaké další služby vám instalatér může pomoci vyřešit?

Instalatér Praha

Kdy si na pomoc zavolat instalatéra

  • pro vyčištění ucpaného záchodu, ucpaného odpadu v koupelně
  • pro vyčištění ucpané vany, ucpaného sprchového koutu
  • pro čištění ucpané kanalizace
  • pro pokládku podlahového topení nebo výměna radiátorů
  • pro montáž sprchového koutu nebo koupelnové vany
  • pro montáž sprchové, dřezové a umyvadlové baterie
  • pro výměnu dřezového sifonu
  • pro servis a údržbu vodovodního zařízení jako jsou vodovodní baterie, bojlery, topení, WC, plynové kotle, vany, sprchové kouty, vaničky

Rekonstrukce a instalatérské služby

Plánujete rekonstrukci bytového jádra nebo koupelny? I v této situaci vám instalatérské služby budou nápomocné, jelikož při rekonstrukci záchodu a koupelny nebo bytového jádra musíte řešit rozvody vody a kanalizace. Rozhodně se do rekonstrukce bytového jádra nebo koupelny a záchodu nepouštějte bez instalatérů či profesionálních stavebních firem.

 Nástroje instalatéra

Hlavním nástrojem instalatéra jsou samozřejmě ruce a také instalatérské nářadí. Instalatér zpracovává materiál jako je kov, měď a v poslední době stále více plastové materiály. Co se týče čištění odpadů a kanalizací, je důležité se poptat jakou instalatérská firma upřednostňuje formu čištění.

Nechte instalatérské práce na odborníky, a při havarijních potížích si nechte poradit.  Ne každý domácí kutil, je tak zručný, aby si velké opravy udělal sám, i s plně vybavenou dílnou to prostě někdy nejde. Ale základní opravy by měl znát každý domácí kutil. Základem je pečovat o své odpady a občas použít krtka na pročištění. Když se vyvarujeme pár zbytečností, možná nebudeme instalatéra ani potřebovat.