Montáž sprchového koutu se na první pohled může zdát jako snadno proveditelný úkol, na který vám stačí vlastní ruce a jedno volné odpoledne. Šikovný kutil si s montáží sprchového koutu jistě poradí, přesto je ale dobré vědět, jaké nástrahy a komplikace vás mohou nepříjemně zaskočit.

montáž sprchového koutu

Montáž sprchového koutu svépomocí

Zařizujete novou koupelnu nebo jste se pustili do rekonstrukce té stávající? Dali jste přednost sprchovému koutu před vanou, která sice nabízí určité pohodlí, ba dokonce luxus (jen si představte, jak se po náročném dni naložíte do vany plné horké vody a budete nerušeně relaxovat), ale zároveň má vyšší spotřebu a zabírá také více místa? Pak se možná plánujete pustit do instalace svépomocí.

Nikdo netvrdí, že na tento úkol nestačíte. Zručný kutil si s montáží sprchového koutu hravě poradí. Na co byste si ale měli dát pozor a jakým chybám se vyvarovat?

Nedostatečný odtok

Nedostatečný odtokový žlab je bohužel jednou z nejčastějších chyb, kterých se při montáži sprchového koutu můžete (nechtěně) dopustit i vy. Odtokový systém se u sprchových koutů často podceňuje, vy se tomuto nedostatku vyvarujte, jinak riskujete, že voda nebude stíhat odtékat, nebo se dostane tam, kde ji rozhodně mít nechcete. Je-li součástí vašeho sprchového koutu hlavice s větším průtokem vody, pak určitě volte větší odtokový žlab.

Školácká chyba, často vlivem nepozornosti

Laickou, ba možná lépe řečeno až školáckou chybou, která je ale bohužel také poměrně častá, je neotočení jednoho z magnetických profilů ve dveřích sprchového koutu. Magnety jsou zde od toho, aby k sobě dveře dokonale přilehly, slouží jako těsnění, aby skrze dveře neprošla voda. Divili byste se, kolik kutilů neotočilo magnetický profil správně a následně museli svoji chybu napravit.

Když si na to sami nevěříte

Montáž sprchového koutu se pro někoho může zdát jako banální úkol, pro jiného to ale může být činnost, na kterou si sám nevěří. Tehdy je na místě spojit se s odborníkem, který montáž provede za vás. Říci si o pomoc člověku, který své práce rozumí, je určitě daleko lepší, nežli se do toho pouštět na vlastní pěst a zbytečně nasekat chyby.

Instalace sprchového koutu může být pro šikovného kutila otázkou jednoho odpoledne. Když si ale nedáte pozor, může se na první pohled snadný úkol proměnit v nepříjemné starosti, může se protáhnout z jednoho odpoledne na několik dní a ve finále se může i prodražit.