Podlahové vytápění patří mezi stále oblíbenější způsoby, jak vytápět domácnost. Hojně se používá především v novostavbách, ale spoléhá se na něho i při rekonstrukcích starších staveb. Jaké výhody vám podlahové vytápění může nabídnout?

Podlahové vytápění je dnešní standard

Mluvíme-li o podlahovém vytápění, mluvíme o tzv. nízkoteplotním vytápěcím systému, který je považován za dnešní standard zejména v nízkoenergetických stavbách.  Vyznačuje se sálavou složkou, která má za úkol ohřívat okolní stěny. Od těch se následně ohřívá vzduch a tím se zachová optimální relativní vlhkost vzduchu.

U podlahového vytápění nedochází k výraznému vysoušení vzduchu v místnosti, což má pozitivní vliv na dýchací cesty. V porovnání s radiátory je rozdíl citelný.

Instalatérství Musil

Jak to funguje?

U podlahového vytápění je typické potrubí, rohože nebo fólie, které se instalují pod podlahovou krytinu. Vytápění může být teplovodní nebo elektrické, v obou případech vzniká tzv. sálavé teplo, které ohřívá plochu podlahy, poté okolní předměty a nakonec, jak je zmíněno výše, také vzduch.

Výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění s sebou přináší nejednu výhodu. Pokud nad instalací podlahového vytápění uvažujete, pak vás následující výhody možná přesvědčí, že tahle investice rozhodně stojí za to.

  • ušetříte na nákladech za vytápění
  • interiér již nemusí hyzdit radiátory
  • perfektní řešení pro alergiky

Asi největším lákadlem je bezesporu vidina toho, že ušetříte na penězích. Věděli jsme, že rovnoměrné rozložení teploty a teplo od nohou, o kterém tak často hovořily naše babičky, přispívají k vyššímu tepelnému komfortu při nižší teplotě? Jinými slovy díky podlahovému vytápění můžete domácnost vytápět až o dva stupně méně, nežli jste zvyklí a přesto si užijete stejný pocit pohodlí.

Dalším lákadlem je fakt, že pokud nechcete, nemusíte mít doma radiátory. Ty totiž mnoho lidí vnímá jako rušivý element, zvláště pokud si potrpí na opravdu vymazleném designu svého bydlení.