Ucpaný odpad nechce zažít asi nikdo z nás, a je fakt, že málo kdo myslí na pravidelné čištění odpadů. Problémy s odpady začínají zcela nevinně a mnohdy tento problém zpočátku nejde ani poznat. Prvními příznaky problém s ucpaným odpadem mohou být způsobené nepříjemným zápachem, který jde ze sprchy nebo koupelny. Mnoho lidí si myslí, že to může být změnou počasí. Napadlo vás někdy při generálním nebo obyčejném úklidu. že je potřeba jednou za čas odpad vyčistit například krtkem?

Jste si jistí, že do odpadu v kuchyni nebo v koupelně neházíte nikdy nic velkého, něco, co by mohlo ucpat odpad? I přes to všechno odpad zapáchá, někde problém je a je potřeba ho vyřešit zavčas.

 

Mohu ucpaný odpad vyřešit?

Zapáchající odpad lze vyřešit jednoduše a rychle, můžete si ho totiž vyčistit svépomoci, v případě, že by byl odpad hodně ucpaný a nešel rozehnat domácími přípravky, bude zapotřebí zavolat instalatéra, který má v tomto oboru praxi a zapáchajícího a ucpaného odpadu vás zbaví.

Instalatérství Musil

Jak se potrubní odpad může ucpat?

Ucpaný odpad v kuchyni nebo třeba sprchovém koutě není otázkou několika dní nebo týdnů, ale otázkou měsíců nebo třeba i let. Během života se dennodenně na stěnách odpadu zachycuje mastnota, drobné nečistoty, ale také vlasy a chlupy, které během sprchování nebo jakékoliv manipulace s hlavou vypadávají. Tímto hromadění se odpadní potrubí ucpe a může vzniknout pohroma v podobě neodtékání nebo šíleného zápachu. Jestliže už jste někdy ucítili varovný zápach, tak vám doporučujeme tento problém ihned řešit, při včasném zneškodnění tohoto problému máte vyhráno. Bude ale zapotřebí zakročit v pravou chvíli a nenechávat vše na poslední chvíli. V případě, že bude odpaní potrubí ucpané natolik, že nepůjde vyčistit, budete muset čelit případnému vytopení a uklízení obsahu z potrubí.

 

Mechanické pomůcky pro čištění

V první řadě nezapomeňte na ochranu rukou, je to zásadním krokem k hygieně. Nasaďte si tedy gumové rukavice a zkuste využít i účinné čistící prostředky na ucpaný odpad.

 

Pro řádné vyčištění vám také mohou pomoci tito pomocníci:

  • gumový zvon
  • instalatérská pružina

 

To, ale není vše. Abyste mohli potrubní odpad pořádně vyčistit je zapotřebí také odšroubovat sifon a pořádně jej vymýt a vyčistit. Tam kde se nedostanete kartáčem, tam vám mohou pomoci již zmíněné účinné čistící prostředky.

 

Účinné čistící prostředky

V dávné době si naše babičky museli s těmito problémy jako je zapáchající nebo ucpaný odpad, poradit většinou sami, proto používali prostředky, které jsou běžnou součástí našich domácností, jako je:

 

  • jedlá soda
  • kypřící prášek
  • ocet
  • Coca Cola

 

 V dnešní době je nabídka těchto účinných prostředků rozsáhlá, a vy tak můžete sáhnout i po vysoce profesionálních produktech s kyselinou sírovou, které jsou nejoblíbenějším pomocníkem při ucpaném odpadu. Mezi velmi známe prostředky pro odbourání ucpaného odpadu je produkt Krtek, kdy jeho složení je na základě hydroxidu sodného, které je velmi vysoce agresivní ale především účinné, a to je při odbourání ucpaného odpadu velmi důležitým účinkem.

 

Nezapomeňte, že u každého čištění s těmito chemickými prostředky je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, třeba jako při aplikaci použít ochranné pomůcky jako jsou gumové rukavice, ochrana očí a úst.

Může se stát, že odpad nepůjde vyčistit, jelikož mohlo dojít k hlubokému ucpání, v tomto případě bude lepší, když si na pomoc zavoláte odborníky, kteří mají speciální nářadí tomu potřebné.