Při plánování nové koupelny je většina lidí postavena před otázku, jestli vsadit na vanu, nebo dát přednost sprchovému koutu. Obojí s sebou přináší výhody a rozhodnout se mnohdy není úplně jednoduché. Také váháte, kterou cestou se vydat?

Instalatérství Musil

Poznejte výhody sprchového koutu

Sprchový kout je oblíbenou alternativou především do malých koupelen. Nemáte-li v koupelně prostoru na rozdávání, je sprcha určitě dobrou volbou. Jsou tu i další benefity, které sprchovému koutu nahrávají do karet. Jednou z nich je i úspora vody. Pod sprchou totiž nestrávíte tolik času, jako když se naložíte do horké vany. Navíc dneska už si domů můžete pořídit moderní sprchové kouty, které disponují třeba sedátkem nebo masážními tryskami.

Co vám může přidělat vrásky na čele, je montáž sprchového koutu. Ne každý kutil si na takový úkol věří, proto je možná lepší oslovit firmu.

Jaké benefity přináší vana?

Naproti sprchovému koutu logicky stojí vana. Ta je příslibem skutečného luxusu, protože mnozí z nás vnímají možnost napustit si plnou vanu horké vody jako opravdu zasloužený relax po náročném dni. A když k tomu ještě přidáte bublinky a třeba zapálenou svíčku, pak je to opravdu přepych. Další výhodu vany mohou vidět především rodiče, pro které je vana lepší volbou kvůli dětem – přeci jen posadit děti do vany je příslibem větší zábavy, nežli je rychle osprchovat pod proudem vody.

Stejně jako při montáži sprchového koutu nemusíte být na tento úkol sami. Usadit vanu na místo, dostatečně ji upevnit a zvládnout i obložení – inu, to je mnohdy náročný úkol i pro zkušeného kutila.

Stále nemáte jasno?

Pořád nemáte jasno, která varianta je právě pro vás ta nejlepší? Pak se zkuste vydat zlatou střední cestou a zvolte kompromis. Výhody a benefity vany a sprchového koutu se dají spojit do jednoho ideálního řešení. Tím může být buď vana se sprchovou zástěnou, nebo sprchový kout s vyšší vaničkou. Obě varianty vám nabízí to nejlepší z vany i sprchového koutu a potěší ty, kteří se nejsou schopni rozhodnout pro jednu či druhou variantu.