S ucpaným odpadem už měl tu zkušenost asi úplně každý. Můžete si dávat sebevětší pozor, ale jednoho dne stejně zjistíte, že voda neodtéká a z odpadu se navíc line nepříjemný odér. Jak si poradit s ucpaným odpadem, aniž byste museli sáhnout po agresivní chemii?

Zkuste se s ucpaným odpadem „poprat“ sami

Jakmile máte co dočinění s ucpaným odpadem, možná vám hlavou prakticky okamžitě proběhne myšlenka, že byste měli zavolat odborníka a nechat si za mnohdy nemalý poplatek odpad vyčistit. Ano, i to je určitě možnost, na kterou mnozí nedají dopustit, protože je to pohodlnější a mají to bez práce.

My vám ale poradíme, jak se s ucpaným odpadem vypořádat i bez zásahu profesionála a navíc bez použití chemických přípravků.

Instalatérství Musil

Co pomůže?

Naše babičky radily použít na ucpaný odpad pomocníky, které měly běžně v kuchyni po ruce. Jakožto svědomité hospodyňky tak byly vybaveny například jedlou sodou, octem, kuchyňskou solí či práškem do pečiva. Postup byl přitom velmi snadný: větší sáček jedlé sody nasypete do sifonu, přilijete hrníček octa a po čtvrt hodině do odpadu nalijete minimálně litr vroucí vody. Tento proces pak ještě jednou zopakujete, problém by měl odeznít.

Místo sody můžete směle použít i prášek do pečiva. Rozhodnete-li se vyrazit do boje s ucpaným odpadem s pomocí kuchyňské soli, je to možná ještě o chlup jednodušší. Kuchyňskou sůl totiž stačí do odpadu nasypat, nechat ji tam hodinu a potí zalít dostatečným množstvím horké vody.

Nezatracujte klasiku v podobě zvonu

Určitě si pamatujte na chvíle, kdy jste jako malé děti v koupelně blby s klasickým zvonem. Dříve ho totiž měla snad každá domácnost, dneska už se tolik nevidí a to je velká škoda. I taková klasika, kterou je právě gumový zvon, vám může s ucpaným odpadem pomoci. Se zvonem totiž vytvoříte tak silný podtlak, který ucpaný odpad prorazí. Mnohdy stačí jen pár prudších pohybů a odpad rázem začne vesele odtékat.